Produkt dnia
SEREN.MU
SEREN.MU
89,00 zł
szt.
Siarka S-32 - KONCENTRAT 50 ml
Siarka S-32 - KONCENTRAT 50 ml
160,00 zł
szt.
FLORA.MU
FLORA.MU
107,00 zł
szt.
Krzem - Bor  KONCENTRAT 50 ml
Krzem - Bor KONCENTRAT 50 ml
160,00 zł
szt.
MESO.MU
MESO.MU
98,00 zł
szt.
SPRINT.MU
SPRINT.MU
89,00 zł
szt.
DETOX Pakiet
DETOX Pakiet
540,00 zł
szt.
PROSTA.MU
PROSTA.MU
89,00 zł
szt.
SATTVA.MU
SATTVA.MU
98,00 zł
szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

SPRINT.MU

sprint-300x300.jpg
 • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 89,00 zł 89.00
quantity szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

SPRINT.MU – wzmocnienie, wzrost energii

SPRINT.MU to suplement na bazie ekstraktów roślinnych przydatnych w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, trudności z koncentracją, neurastenii, osłabienia, niskiej wydolności seksualnej, małej odporności na wysiłek fizyczny i zmęczenie. Może poprawić wydajność w intensywnej aktywności fizycznej i intelektualnej.

 • POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
  Krople 30 ml
 • SKŁAD / 30 kropli ( 1,5 ml ) zawiera :
  Maca- ayak chichira -pieprzyca peruwiańska (Lepidium meyenii) – korzenie – 375 mg
  Eleuterokok kolczasty (Eleutherococcus senticosus) – korzenie – 375 mg
  Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris) – nasiona – 375 mg
  Różeniec górski (Rhodiola rosea) – korzenie – 375 mg
  Ekstrat wodno-alkoholowy ( alk.50 % )

 • SPOSÓB UŻYCIA
  10 kropli 3 razy dziennie, rozcieńczyć w niewielkiej ilości wody, przyjmować między posiłkami.

 • WŁAŚCIWOŚCI SKŁADNIKÓW
  Maca- ayak chichira - pieprzyca peruwiańska (Lepidium meyenii)
  W bulwach rośliny Maca są węglowodany, białko, błonnik, witaminy, minerały, aminokwasy (histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, treonina, walina, tryptofan). Są też w niej obecne witaminy A, C, E, które dają tej roślinie funkcję przeciwutleniacza, w synergii z kwasami tłuszczowymi wielonienasyconymi i flawonoidami. Między substancjami o największym znaczeniu powinny być wymienione izotiocyjaniany aromatyczne, cztery alkaloidy zwane macainą 1,2,3 i 4, które wydają się być zaangażowane w zwiększaniu libido oraz płodności mężczyzn i kobiet. Niektóre składniki bulw regulują syntezę hormonów potrzebnych do łagodzenia objawów, które poprzedzają menopauzę lub jej towarzyszą, regulując metabolizm wapnia i przeciwdziałając spadkowi gęstości kości. Izotiocyjaniany aromatyczne okazały się ważne w zwalczaniu kancerogennego działania pewnych substancji, takich jak benzo-a-piren i związku chemicznego o angielskiej nazwie 7,12-dimetyl-benz-[a]anthracene, odpowiedzialnych za niektóre typy nowotworów żołądkowo -jelitowych i piersi. Obecne są w tej roślinie także niektóre saponiny steroidowe (jak B-ekdyzon), zaangażowane w metabolizm beztlenowy, które przyczyniają się do rozwoju masy mięśniowej. Maca może pomagać w utrzymaniu jasności umysłu, pobudzać aktywność mózgu i pamięć.
  Eleuterokok kolczasty (Eleutherococcus senticosus)
  Stymuluje metabolizm poprzez zwiększenie syntezy białek dzięki eleuterozydom, szczególnie dzięki eleuterozydowi D. Poprawa efektywności energetycznej wynika z oszczędności w zużyciu ATP i glikogenu podczas wysiłku fizycznego i z normalizacji stężenia glukozy we krwi (dzięki eleuteranowi C hipoglikemizującemu). Cały fitokompleks wykazuje znaczną aktywność gonadotropową, poprawiając zdolności rozrodcze zarówno u mężczyzn jaki i kobiet. Wykazano, że jest zdolny do wiązania się z receptorem progesteronu, estrogenów, mineralkortykosterydów i glukokortykosterydów. Eleuterokok odgrywa również rolę immunomodulującą i cytoochronną; liczne badania wykazały , że jego przyjmowanie powoduje zwiększoną skuteczność makrofagów, wzrost limfocytów T i B, zwiększoną aktywność komórek „natural killer”, wzrost interferonu, co w szczególności związane jest z eleuterozydami B i D i polisacharydami PSE-A i B.
  Buzdyganek naziemny (Tribulus terrestris)
  Ma własności tonizujące, energetyzujące, anaboliczne, stymuluje aktywność seksualną dzięki obecności saponin sterydowych. Ostatnie badania wydają się potwierdzać, że działanie tej rośliny, przyjmowanej w zalecanych dawkach, utrzymuje fizjologiczny poziom hormonów LH i FSH, nie powodując ich nadprodukcji. Buzdyganek miałby zatem działać jako czynnik równoważenia równowagi hormonalnej; wyjaśnia to tradycyjne zastosowanie tej rośliny w niepłodności, impotencji i hipogonadyzmie u mężczyzn, w menopauzie i chorobach wewnętrznych narządów płciowych u kobiet. Dodać należy działanie anaboliczne i tonizujące oraz ogólne działanie stymulujące.
  Różeniec górski (Rhodiola rosea)
  Liczne badania wykazały, że obecne w tej roślinie substancje, jak salidrozyd i rozawina wzmacniają dostępność tryptofanu w obrębie centralnego układu nerwowego, zarówno w zakresie oddziaływania z określonymi mechanizmami przekazu, jak w hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za dezaktywację. Wynikiem tego jest wzrost stężenia serotoniny, z efektem antydepresyjnym. Regulacja poziomów dopaminy i noradrenaliny (norepinefryny) powoduje efekt stymulowania umysłowego ze zwiększoną aktywnością intelektualną, jasnością umysłu i wzmocnieniem pamięci. Różeniec zwiększa poziom beta-endorfin w osoczu, hamując zmiany hormonalne związane ze stresem. Zwiększona synteza ATP i fosforanu kreatyny w mięśniach podnosi wydajność sportową, skraca czas powrotu do formy po wysiłku, a także poprawia stan funkcjonalny układu sercowo-naczyniowego, który staje się bardziej efektywny w czasie treningów. Różeniec ma działanie synergiczne w połączeniu z eleuterokokiem, zostało to przetestowane na sportowcach i wykorzystane w suplementacji odżywiania pilotów lotniczych.

  PRZECIWWSKAZANIA I SKUTKI UBOCZNE

  Przy stosowaniu zalecanych dawek badania farmakologiczne nie wykazują toksyczności ani skutków ubocznych.
  Nie stosować w okresie ciąży, laktacji, w przeroście gruczołu krokowego, w zależnym od hormonów rakiem piersi, nadczynności tarczycy, nadciśnieniu tętniczym.
  Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Chociaż SPRINT.MU zachowuje swoje właściwości w temperaturze do 20°C, zaleca się, aby po otwarciu przechowywać preparat w lodówce. Termin ważności odnosi się do produktu przechowywanego w zamkniętym opakowaniu. W czasie ciąży lub karmienia piersią przed użyciem skonsultować się z lekarzem.
  Przypominamy naszym Klientom, że produkty, które proponujemy, są formą produktów dobrego samopoczucia i w żaden sposób nie mogą być uznane za lekarstwa. Są naturalne. Jednak prosimy, aby skonsultować się z lekarzem, który precyzyjnie określi potrzeby Państwa organizmu na suplementy diety. Suplementy diety nie powinny być wykorzystywane jako część zróżnicowanej diety i stylu życia. Emir Company Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. / Medicina Unica srl. nie mogą być pociągnięte do odpowiedzialności za wszelkie niedogodności wynikające z niewłaściwego użycia naszych produktów.

 • BIBLIOGRAFIA


  The aphrodisiac herb Tribulus terrestris does not influence the androgen production in young men. Neychev VK, Mitev VI. J Ethnopharmacol. 2005 Jan 4;96(1-2):127-32; Effect of Tribulus terrestris on nicotinamide adenine dinucleotide phosphate-diaphorase activity and androgen receptors in rat brain. Gauthaman K, Adaikan PG; Saratikov and Krasnov, 1987. Rhodiola roseavaluable medicinal plant: Golden root, Tomsk, Institute of Pharmacology,Tomsk Medicinal center, Academy of Sciences. pp 1-14, Chapter VI “The influence of Rhodiola rosea on the endocrine glands and the liver ”. J Ethnopharmacol. 2005 Oct 3;101(1-3):319-23; Rubio J, Caldas M, Davila S, Gasco M, Gonzales GF. Effect of three different cultivars of Lepidium meyenii (Maca) on learning and depression in ovariectomized mice. BMC Complement Altern Med. 2006 Jun 23;6(1):23 [Epub ahead of print] PMID: 16796734; Stimulating effect of adaptogens: an overview with particular reference to their efficacy following single dose administration. Panossian A, Wagner H. Swedish Herbal Institute, Viktor Rydbergsgatan 10, SE-411 32 Gothenburg; Roche D.: “Eleutherococcus senticosus”, Natom – Medicina Naturale, n. 7, 1991; Giusti E., Rossi M.: “Ginseng ed Eleuterococco: identikit a confronto”, Erboristeria Domani, n. 4, 1994; Giusti E., Rossi M.: “Ginseng ed Eleuterococco: farmacologia e studi clinici”, Erboristeria Domani, n. 5, 1994; http://www.farmanetwork.it/nl.asptipo=fitoterapia&id=11; http://www.caigua.it/elenco.htm; http://www.farmacovigilanza.org/fitovigilanza/index.htm

Producent: Medicina Unica Srl ItalyOpinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl